משרד עו"ד טילו סיבר אזרחות גרמנית ודרכון גרמני-אירופאי
תפריט
ארכיון >> דרכון גרמני
אנא שימו לב שהמידע בעמודי ארכיון האתר עשוי להיות מיושן או לא עדכני/רלוונטי יותר. פנו בבקשה לעמוד אודות אזרחות גרמנית ללקוחותינו מישראל לקבלת המידע העדכני ביותר אודות התקנות הרלוונטיות בחוקי האזרחות הגרמנית.

דרכון גרמני

זכאותו של אדם לקבל דרכון גרמני, תלויה בשאלה אם האדם הרלוונטי זכאי לאזרחות גרמנית. דרכון גרמני מקנה יתרונות רבים וזכויות מופלגות. דרכון גרמני הינו בראש ובראשונה דרכון אירופי. כידוע, דרכון אירופאי מקנה במדינות האיחוד האירופי השונות זכות ללימודים בהנחות משמעותיות (ובמדינות מסויימות אף ללא עלות כלל), זכות לעבוד במדינות האיחוד, זכות למגורים וכן זכות לרכישת נדל“ן (שכן מדינות מסויימות מגבילות את הזכות לרכוש נדל“ן לאזרחים ולבעלי דרכון אירופאי בלבד).

כן יצויין, כי דרכון גרמני, בשונה למשל מדרכון של חלק מהמדינות שהצטרפו רק לאחרונה לאיחוד האירופי, מאפשר לרוב להינות מכל היתרונות של דרכון אירופאי, ללא מגבלות ותנאים.

נתונים אלו הופכים את הדרכון הגרמני לנחשק ביותר, זאת במיוחד על רקע העובדה כי יהודים רבים זכאים לקבל אזרחות גרמנית, ובהתאם גם דרכון גרמני, בהתאם לחוקת גרמניה אשר מקנה ליהודים אפשרויות נרחבות בנוגע להשבת אזרחות גרמנית
שנשללה בזמן השלטון הנאצי, והענקתה לצאצאיו של האדם הרלונטי.

אזרחות גרמנית – מידע ודרישות הקבלה הבסיסיות
שבעת הצעדים לקבלת אזרחות גרמנית במשרד עו"ד סיבר
בדוק את התאמתך לקבלת אזרחות גרמנית